מרכזי חוסן
מרכזי הכשרות איזוריים
פעילות בינלאומית

הצטרפו אלינו


אודות

הקואליציה הישראלית לטראומה – מי אנחנו?

 

"הקואליציה הישראלית לטראומה" (ע"ר) הינה קואליציה של תאגידים ויחידים העוסקים בתחום החוסן, הערכות לחירום ומענה פסיכו-סוציאלי. הקואליציה הוקמה בפברואר 2001, והפכה לעמותה רשומה בשנת 2006, הקואליציה מהווה גוף לתועלת הציבור. בארגוני הקואליציה מאות אנשי מקצוע ואלפי מתנדבים בפריסה ארצית רחבה ועם ידע רב, כולם מתגייסים לתת את המענה המקצועי הראוי לצרכים העולים מן השטח. הקואליציה הוקמה בסיועה של פדרציית ניו יורק.

 


 

הקואליציה נותנת מענה לצרכים בכמה רמות:

היערכות לחירום של רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, מפעלים וארגוני מגזר שלישי

פיתוח חוסן ברמה האישית, המשפחתית, הקהילתית והרשותית.

הכשרות לצוותים מקצועיים ממגזרים רבים במשק – עובדים סוציאליים, מטפלים, צוותים

רפואיים, אנשי חינוך, כבאים, אנשי חילוץ והצלה, עובדי רשויות מקומיות, מתנדבים בתחומים שונים, ועוד.

מענה פסיכו-סוציאלי לכל פלחי האוכלוסייה – ילדים ונוער, מבוגרים וקשישים, עולים, חברה ערבית ועוד.

מענה לאירועי חירום ברחבי העולם – ניו יורק 9/11, סרי לנקה, בסלאן, צ'צ'ניה, הוריקן קתרינה, האיטי, יפן.

 


 

חזון העמותה

מטרת הקואליציה הישראלית לטראומה היא לקדם את תחום ההתמודדות והמניעה של תסמינים פוסט טראומטיים, ותחום ההיערכות לשעת חירום בישראל, ולהפעיל תכניות לתמיכה בזמן חירום ולשיקום לאחר מצבי חירום. כל זאת ברמת הפרט, המשפחה, הקהילה והרשות המקומית.

הועד המנהל של הקואליציה הישראלית לטראומה

הועד המנהל, בראשות נשיא הקואליציה, האלוף במיל' גדעון שפר, מורכב מנציגי הארגונים המובילים בארץ בתחום פיתוח החוסן, היערכות לחירום וטיפול בטראומה, כל אחד בתחום ההתמחות שלו.הצוות שלנו

הצוות שלנו

צוות הקואליציה מורכב ממומחי טראומה, אנשי לוגיסטיקה ומשאבים המקדישים זמנם לפיתוח עבודת הקואליציה לטובת החברה בישראל וקהילות בחו"ל בשיתוף הארגונים החברים בה.

אודות

מטרות הקואליציה הישראלית לטראומה - לקדם את תחום ההתמודדות עם פוסט טראומה ותחום ההיערכות לשעת חירום בישראל, ולהפעיל תכניות לתמיכה בזמן חירום ולשיקום לאחר מצבי חירום. לאור האיום הביטחוני המתמשך בישראל, והשפעתו על תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, קמה הקואליציה המקיפה ארבעים ארגונים ללא כוונות רווח, א-פוליטיים, המתמחים באספקטים שונים של תחום הטראומה הנפשית והמוכנות לשעת חירום. ארגוני הקואליציה מפעילים מערך איסוף ידע מקצועי אודות מניעה של טראומה ונגישות לשירותי טיפול במצבי משבר, ולשיקום של נפגעי טראומה וחרדה , ומקיימים שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים עם ארגוני מגזר שלישי, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד.