מרכזי חוסן
מרכזי הכשרות איזוריים
פעילות בינלאומית

הצטרפו אלינו


הועד המנהל של הקואליציה הישראלית לטראומה

 

הועד המנהל של הקואליציה הישראלית לטראומה

הועד המנהל, בראשות נשיא הקואליציה, האלוף במיל' גדעון שפר, מורכב מנציגי הארגונים המובילים בארץ בתחום פיתוח החוסן, היערכות לחירום וטיפול בטראומה, כל אחד בתחום ההתמחות שלו. בנוסף חברים בוועד גם נציגי ציבור.

נשיא הקואליציה הישראלית לטראומה - האלוף במיל' גדעון שפר

גדעון שפר, יליד פולין 1948, עלה לארץ ב- 1950 וגדל בחיפה. שירת בצה"ל 32 שנה, ראשית בחיל האוויר, ולבסוף השתחרר משירות בדרגת אלוף, לאחר כהונה כראש אגף כח האדם בצה"ל.

עם פרישתו מצה"ל מונה בשנת 1999 לסגן יו"ר המועצה לביטחון לאומי. שפר הצטרף לחברת "אלביט מערכות" בשנת 2001, ובשנת 2009 מונה לסגן נשיא "אלביט מערכות". שפר בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת בר-אילן, והוא בוגר קורס למנהל בכיר באוניברסיטת הרווארד. הוא נשוי לשוש, אב לארבעה ילדים וסב לחמישה.

גדעון שפר הצטרף כנשיא הקואליציה הישראלית לטראומה (בהתנדבות) בסוף שנת 2009.

מ"מ נשיא הקואליציה- פרופ' מולי להד, נשיא מרכז "משאבים"

פרופ' מולי להד הוא נשיא מרכז משאבים, פרופסור לפסיכולוגיה וראש התוכנית לתואר שני בדרמה תרפיה במכללה האקדמית תל חי. פסיכולוג רפואי - מדריך, פסיכולוג חינוכי מומחה, ביבליותרפיסט ודרמה תרפיסט, מדריך בטיפול ביצירה והבעה. מייסד המרכז לשעת חירום בשנת 1981. מומחה בעל שם עולמי בנושא התערבות וטיפול במצבי לחץ ושעת חירום עם ילדים, מערכות וקהילות.

פרופ' להד הוא מחברם של 30 ספרים בנושא התמודדות עם מצבי לחץ, חירום ומשבר, טיפול ביצירה והבעה והדרכת צוותים טיפוליים ומאמרים רבים בתחום. מחבר מודל החוסן הרב מימדי גש"ר מאח"ד ובין מפתחי שיטת הטיפול SEE FAR CBR, לטיפול בפוסט טראומה.

אלישבע פלם - אורן – ארגון "עמך"

אלישבע פלם-אורן היא יזמית חברתית לאורך השנים היא הובילה מהלכים משמעותיים בתוך ארגונים פילנטרופיים גדולים, ביניהם: המגבית המאוחדת- הפדרציה, ניו יורק וקרן ירושלים, על מנת לזהות הזדמנויות להשקעות

אלישבע הייתה מעורבת בהקמת הקואליציה הישראלית לטראומה וכן בעבודה חלוצית בהקמת רשת הארגונים לליווי רוחני בישראל – לקידום המקצוע והטמעת התחום, ביצירת מסגרות הכשרה, מסלולי הסמכה ומתן סיוע ומזור לציבור בישראל בעת משבר ובזמן מעבר של היחיד ושל הקהילה.

פורטו בן-הראש - מנהל המרפאה לילדים ומתבגרים לאחר טראומה, ביה"ח האוניברסיטאי הדסה

ד"ר פורטו בן-הראש בוגר לימודי רפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית וביה"ח האוניברסיטאי הדסה, והתמחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז לבריאות הנפש "טלביה" בירושלים. בוגר לימודי פסיכותרפיה ב"מרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית". במהלך השנים עבר ד"ר בן-הראש השתלמויות בטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) לנפגעי טראומה וב-EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing).

בשנת 2002 הקים יחד עם ד"ר אסתי גלילי את המרפאה לילדים ומתבגרים לאחר טראומה ב"הדסה". כמו כן, ד"ר בן-הראש מלמד סטודנטים לרפואה ב"הדסה", מרצה בלימודי ההמשך בפסיכיאטריה של הילד באוניברסיטת תל-אביב ומעביר השתלמויות בנושא טיפול בילדים לאחר טראומה במסגרות שונות ברחבי הארץ.

רות בר-און - מנכ"ל סל"ע – סיוע לעולה במשבר

רות בר-און נולדה וגדלה בתל אביב. היא עסקה במשך שנים רבות במאבקי העלייה מבריה"מ ובנושא אסירי ציון. לאחר, כיהנה כמנכ"ל המועצה הציבורית של יהדות בריה"מ.

ב- 1993 הקימה את סל"ע – סיוע לעולה במשבר. סל"ע הוא ארגון התנדבותי המעניק סיוע נפשי, כספי ומעשי לעולים. העמותה מפעילה צוותי חירום, וכן מטפלת בבעיות שונות באמצעות תכניות התערבות.

אורלי גל - מנכ"ל נט"ל – נפגעי טראומה על רקע לאומי

אורלי גל שירתה בצה"ל עד שנת 2005, אז השתחררה בדרגת אלוף משנה מתפקיד סגנית דוברת צה"ל.

במהלך שירותה מילאה מגוון תפקידי ניהול ארגון ותפקידים מקצועיים ביחידת דובר צה"ל, הייתה שותפה ליוזמה ושינוי אסטרטגי של מערך הדוברות וביצועה, והייתה חברה בצוות מערך התיאום והאסטרטגיה במשרד ראש הממשלה, במסגרתו השתתפה בצוות שיזם וגיבש את תכניות ההסברה והתיאום של "תכנית ההתנתקות". אורלי גל החלה את תפקידה כמנכ"ל נט"ל במרץ 2006.

ד"ר משה ורדי - מנהל היחידה הנוירו-פסיכיאטרית של ביה"ח לווינשטיין

ד"ר משה ורדי הוא מומחה בפסיכיאטריה כללית ובפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. הוא הקים ומנהל את המרכז לילדים נפגעי תאונות וטראומה בבית החולים השיקומי לווינשטיין.

דוד קורן - מנכ"ל ער"ן – עזרה ראשונה נפשית בטלפון

דוד קורן כיהן כמנהל מוקד מיצוי זכויות של גמלאים וניצולי שואה, מנכ"ל מרכז הספורט לנכים איל"ן, מנכ"ל מרכז הסמינרים של התנועה הקיבוצית (גבעת חביבה), וכחבר נשיאות והנהלת מגזר העמותות והמלכ"רים.

לקורן תואר בוגר בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה, והכשרה בהנחיית קבוצות, גישור וניהול משברים. קורן מכהן כמנכ"ל עמותת ער"ן משנת 2011, אז גם הצטרף כחבר ועד מנהל בקואליציה הישראלית לטראומה. הוא נשוי לבטי, אב לחמישה ילדים וסב לשלושה.

מרים שפירא - מנכ"ל מהו"ת ישראל – מרכז היערכות והתמודדות בחירום

מרים שפירא מכהנת כמנהלת מהו"ת - מרכז היערכות והתמודדות בחירום, מאז שנת 1998. שפירא הינה אחת ממקימי עמותת "בסוד שיח", וחברה גם בארגונים נוספים, דוגמת "קולך" - פורום לנשים דתיות, היא חברת מליאה בתנועת בני עקיבא, וכן חברה באגודות מקצועיות, דוגמת האגודה הישראלית לטיפול משפחתי, האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, ו"אפק" ישראל. שפירא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר-אילן. שפירא מתגוררת בשומרון, היא נשואה ואם לשישה ילדים.

שרה בוגן - יועצת עצמאית בתחום פיתוח קהילתי וארגוני

את עבודתה המקצועית החלה שרה כעובדת קהילתית בשכונת רוממה בירושלים. לאחר שליחות קהילתית מטעם ההסתדרות הציונית בארה"ב החלה שרה לעבוד בג'וינט-ישראל, תחילה כרכזת פרויקטים בתחום מרכזים קהילתיים, ואחר כך כראש תחום מרכזים קהילתיים, וכראש האגף לפיתוח קהילתי, שכלל פיתוח וניהול תוכניות לקליטת עלייה ופיתוח מרכזים קהילתיים.

בג'וינט העולמי שימשה שרה כראש הדסק של ישראל, ולאחר התפרקות בריה"מ לשעבר, הצטרפה למחלקת חמ"ע שם הקימה את התוכנית לפיתוח מרכזים קהילתיים ותוכניות חינוכיות בקהילות יהודיות ברחבי בריה"מ לשעבר. אח"כ שימשה בסגל הבכיר כמנהלת האגף להתחדשות יהודית ומנהלת האגף לתכנון ופיתוח מקצועי. לאחר שעזבה את הג'וינט, כיהנה בתפקיד מנהלת האגף לקשרי חוץ של האוניברסיטה העברית.

שרה היא בעלת תואר מאסטר בניהול מוסדות וארגונים ללא כוונת רווח מאוניברסיטת ניו-יורק, בוגרת תוכנית שוורץ להכשרת מנהלים וסגל בכיר במרכזים קהילתיים, ובעלת תואר בוגר בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית.

שרה פעילה כחברת הנהלה בקונפדרציה העולמית של מרכזים קהילתיים יהודיים, בהתאגדות העולמית של השרות הקהילתי היהודי, ובקואליציה לטראומה בישראל. בעבר הייתה חברת דירקטוריון החברה למתנ"סים ויו"ר עמותת מתא"ן – מפעלי תרבות ואמנות לנוער.

שריל פישביין (נציגת ציבור)

אודות

מטרות הקואליציה הישראלית לטראומה - לקדם את תחום ההתמודדות עם פוסט טראומה ותחום ההיערכות לשעת חירום בישראל, ולהפעיל תכניות לתמיכה בזמן חירום ולשיקום לאחר מצבי חירום. לאור האיום הביטחוני המתמשך בישראל, והשפעתו על תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, קמה הקואליציה המקיפה ארבעים ארגונים ללא כוונות רווח, א-פוליטיים, המתמחים באספקטים שונים של תחום הטראומה הנפשית והמוכנות לשעת חירום. ארגוני הקואליציה מפעילים מערך איסוף ידע מקצועי אודות מניעה של טראומה ונגישות לשירותי טיפול במצבי משבר, ולשיקום של נפגעי טראומה וחרדה , ומקיימים שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים עם ארגוני מגזר שלישי, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד.