מרכזי חוסן
מרכזי הכשרות איזוריים
פעילות בינלאומית

הצטרפו אלינו


פעילות הקואליציה במבצע צוק איתן

הקואליציה הישראלית לטראומה ושותפיה עובדים בקרב הקהילה בישראל בשעת חירום בתקופות רגיעה.

במהלך חודשיים של לחימה במבצע צוק איתן, צוותי הקואליציה לא חסכו במאמצים כדי להגיע לכל ישוב, קהילה ומגזר בישראל שהושפעו על ידי הלחימה.

 

שותפי הקואליציה הישראלית לטראומה פתחו, מיד עם תחילת מבצע צוק איתן, קווים חמים במספר שפות כדי לסייע לכל הפונים - למשפחות של חיילי צה"ל, לתושבי הערים שנכנסו רק עכשיו תחת טווח טילים, לקשישים בודדים וניצולי שואה שנאלצו להתגבר על חרדה, להורים ולילדים.

 

מעל 20,000 שיחות התקבלו בקווים החמים הללו!

הקואליציה הישראלית לטראומה סיפקה ייעוץ והדרכה בכל הרמות, מהורים לילדים בשדרות ביישובי הגבול ועד למנהיגים רוחניים דתיים המנחים את קהילותיהם בשעת חירום ולצוותים מקצועיים ברשויות השונות.

 

הצוותים של חמשת מרכזי החוסן והארגונים השותפים בקואליציה העניקו מעל 2,440 פגישות טיפוליות אישיות לנפגעי טראומה, וביצעו מעל 800 סדנאות והדרכות לצוותי חירום המקצועיים, צוותי המתנדבים וצוותי נוער מקומיים.

 

בקרנו וסייענו לקהילות יישובי הגבול שפונו מהדרום, ביישובים הבדואים שספגו פגיעות טילים ישירות. בעשרות ישובים שנאלצו בפעם הראשונה להתמודד עם שגרת חירום יומיומית.

 

בעבודה משותפת ובסיוע התורמים שלנו הצלחנו לתמוך במעל מיליון ישראלים, אבל העבודה שלנו בשעת החירום היא רק חלק מעבודת הקואליציה הישראלית לטראומה. עכשיו, אחרי הפסקת האש מגיע שלב השיקום, ההתמודדות, וההכנה לעתיד.

אודות

מטרות הקואליציה הישראלית לטראומה - לקדם את תחום ההתמודדות עם פוסט טראומה ותחום ההיערכות לשעת חירום בישראל, ולהפעיל תכניות לתמיכה בזמן חירום ולשיקום לאחר מצבי חירום. לאור האיום הביטחוני המתמשך בישראל, והשפעתו על תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, קמה הקואליציה המקיפה ארבעים ארגונים ללא כוונות רווח, א-פוליטיים, המתמחים באספקטים שונים של תחום הטראומה הנפשית והמוכנות לשעת חירום. ארגוני הקואליציה מפעילים מערך איסוף ידע מקצועי אודות מניעה של טראומה ונגישות לשירותי טיפול במצבי משבר, ולשיקום של נפגעי טראומה וחרדה , ומקיימים שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים עם ארגוני מגזר שלישי, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד.