לתמיכה רגשית ע”י ארגוני הקואליציה ער”ן – 1201 או בווטסאפ 052-8451201 | נט”ל – 1800-363-363 | מוקד חוסן ארצי 5486*

אוקטובר 11, 2023

עדכוני הקואליציה הישראלית לטראומה: מבצע חרבות ברזל

"הלבבות שלנו אולי שבורים אבל הנחישות שלנו ברורה". נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עמד בעוצמה לצד מדינת ישראל ואזרחיה ביום שלישי בנאום מרגש שנשא, בו הבטיח לוודא שלמדינת ישראל יהיה כל מה שדרוש לה כדי להגיב על הטבח המחריד. בישראל הקשיבו ושמעו מילים של חבר.

מספר המתים במתקפה על ישראל ממשיך לטפס, ונכון ליום רביעי בבוקר, המספר הרשמי עלה מעל 1,200. הפרטים המבעיתים ממשיכים להתגלות. את מה שקרה אפשר לתאר רק כטבח. במילותיו של יוצא צבא בן 40: " לאורך הקריירה שלי מעולם לא ראיתי דבר כזה, מעולם ב 40 שנות השרות שלי, זה משהו שמעולם לא תיארתי לעצמי", גורלם של כ 150 האנשים שנחטפו לתוך רצועת עזה עדיין לא ברור.

בדרום, צה"ל החל לתקוף את רצועת עזה מהאוויר, ופגע במהלך היום ביותר מ 200 מטרות. טילים שירה החמאס מתוך עזה לישראל פגעו בעיר שדרות. 2 טילים פגעו בבית ספר, ו 3 אחרים פגעו בבתים. גבר בן 40 נפצע קל מרסיסים.

בצפון, צה"ל תקף בלבנון ביום רביעי בתגובה לטילים שנורו משטח לבנון למוצב ישראלי בגבול. בהתאם להנחיות פיקוד העורף, העביר המרכז הרפואי לגליל בנהריה שבצפון המדינה את מחלקות האשפוז וטיפול נמרץ למתחם התת-קרקעי הממוגן, לראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה ב 2006.

טילים נורו לאזור תל אביב, לא דווח על נפגעים. אזעקות נשמעו שוב בתל אביב ושכנותיה מדרום, כולל חולון, בת ים וראשון לציון.

עם פרוץ המלחמה, הגיבו חיילי מילואים צעירים ברחבי המדינה ומחוצה לה מהר יותר מתשתיות הצבא, וארגנו כל מה שיכלו על מנת לשרת את מדינתם. ברוב המקומות אנשים מחכים שיקראו להם, בישראל הם מתחילים להתארגן עוד לפני הקריאה.

בינתיים, אזרחים טיפלו בעצמם במגוון רחב של צרכי הישראלים, וסיפקו תמיכה נפשית ולוגיסטית, בייחוד לתושבי דרום המדינה. יוזמות אזרחיות קמו לצורך איסוף מידע על אלו הנעדרים משבת, והם מחפשים כל בדל מידע על גורלם. הם מסייעים למשפחות שפונו מעוטף עזה, חלקן משוכנות כעת בבתי מלון, ואחרים פתחו את בתיהם לאירוח.

ישראלים בתל אביב אורזים תרומות מזון ומצרכים אחרים עבור חיילים ואזרחים ישראלים בדרום, ב 9 באוקטובר, 2023. (מרים אלסטר / פלאש 90)  

בעזרת הרשתות החברתיות, אנשים מארגנים שינוע לאיסוף ציוד נדרש כולל בגדים, חיתולים, מזון לתינוקות, צעצועים, שמיכות, כלי רחצה, וכל דבר נחוץ נוסף כולל מזון ותרומות דם. יש אלפי קבוצות וואטסאפ המציעות שירותי שמרטפות בחינם להורים שהתגייסו לשירות, הסעות של קשישים לבדיקות רפואיות או פשוט לדבר עם מי שזקוק לתמיכה רגשית.

אתמול בשעה 9 בערב עמדו אלפי ישראלים במרפסותיהם ושרו את התקווה. אנו נאחזים בתקווה.

לתרומה באמצעות כרטיס אשראי

לתרומה בסך

בחרו אמצעי תשלום

icon

בימי שגרה ובשעת חירום,
הקואליציה הישראלית לטראומה, נמצאת כאן בשבילכם.

זמינים עבורכם גם בטלפון: 02-6722618 ובדוא”ל info@itc-office.org.il

זמינים עבורכם גם בטלפון:
02-6722618
ובדוא”ל info@itc-office.org.il