אוקטובר 29, 2023

עדכוני הקואליציה הישראלית לטראומה: מלחמת חרבות ברזל

היום ה-23

חמישי, 29 אוקטובר 2023

צה"ל עדכן שמספר החטופים שזוהו בוודאות הוא 230.

ביום שישי בערב נכנס כוח צבאי קרקעית לתוך רצועת עזה, ובכך התחיל החלק השני של המלחמה. טנקים וכוחות נוספים נכנסו לרצועת עזה לתקיפה מוגבלת אך ממושכת, ותקפו יותר מ 150 מנהרות ובונקרים של ארגון הטרור חמאס. ככל שהמלחמה נמשכת, הכוחות מרחיבים את פעילותם עמוק בתוך רצועת עזה.

לפי דיווחים שונים, התוכנית הנוכחית היא שהציבור יתרגל לתפקד לצד פעילות הצבא. אם לא תהיה הסלמה בצפון, ייתכן שחלק מאנשי המילואים ישוחררו, וכך תוכל הכלכלה הישראלית לחזור לתפקוד חלקי.

בחזית הצפונית: בשבת תקפו מטוסי קרב ישראלים מספר מטרות צבאיות של חיזבאללה בתגובה לירי טילים מלבנון. ביום ראשון בבוקר התבקשו תושבי משגב עם שבצפון הארץ להישאר במרחבים הממוגנים.

בחזית הדרומית: נמשכים שיגורי הטילים לעבר עוטף עזה. בשבת שוגר מטח כבד לעבר יישובי הדרום, כולל אשקלון, אשדוד והיישובים הצמודים לגבול.

בשעות הצהריים המוקדמות שוגרו טילים לתל אביב ולבאר שבע. שלושה אנשים נפצעו קל. טיל ששוגר מרצועת עזה פגע בבית ברמת גן. טילים שוגרו גם לקריית אונו ולחולון. מאז ה־7 באוקטובר שוגרו כ 7,800 טילים על ישראל.

הקואליציה הישראלית לטראומה בשטח

כדי להגדיל את היקף השירות של מרכזי החוסן ולהרחיב את אפשרויות הטיפול, ממשיכה הקואליציה הישראלית לטראומה  להרחיב את צוותי הליבה. הדבר כולל מאמץ לספק הדרכות למטפלים נוספים שיטפלו באמצעות זום, כולל הדרכות ספציפיות בנושאי אבל ושכול.

סדנאות גוף ונפש בבתי מלון בהם שוהים המפונים גם הם חלק מהרחבת ארגז הכלים הטיפולי. סדנאות אלו נמשכות שלושה ימים וכוללות נושאים שונים כגון יוגה ומיינדפולנס. המטרה היא לפתח ולחזק משאבי התמודדות, לייצב את הנשימה, ולחזק את ההתמודדות הפיזית.

הקואליציה הישראלית לטראומה עובדת עם הרשויות המקומיות, המפקחות ומנהלות את השירות עבור תושביהם.

בשיתוף עם צוותי הרשויות המקומיות, נציגי קהילות, צוותים והקהילות עצמן, מספקת הקואליציה הישראלית לטראומה טיפולים אישיים, קבוצתיים וצוותיים בבתי המלון בהם שוהים המפונים.

במהלך השבוע שעבר קיבל קו הסיוע הטיפולי של מרכז החוסן לחברה הבדואית יותר מ 100 פניות.

תושבי דרום הארץ פזורים ברחבי הארץ במלונות, בקיבוצים וקהילות מארחים. ישנו צורך קריטי לשמר שגרה יומית בכל אזורי התכנסות אלה.

למרות שקיים לפעמים מתח בין קהילות השוהות באותו מלון, נרשם רגע של אופטימיות כשכמה מהם ערכו קבלת שבת יחדיו.

אנו בוחנים אפשרויות כדי לספק טיפול בטוח ומכבד במקומות הסמוכים לבתי המלון.

הקואליציה הישראלית לטראומה הגדילה את מספר הפגישות האישיות, הוובינרים והטיפולים עבור מתנדבי זק"א. מפקדי זק"א והמנכ"ל ביקשו מאיתנו לאפשר עד שלושה מפגשים של ייעוץ נפשי (לא טיפול) עבור מתנדבים.

כפי שדווח בשבוע שעבר, בימים אלו מספקים מתנדבי זק"א עדויות למשטרה, חוויה שהם מתארים ככואבת ומלחיצה מאד. עבור מתנדבים שעברו חקירה מציעה הקואליציה הישראלית לטראומה עיבוד קבוצתי באמצעות מוזיקה (לא לפני החקירה, כדי למנוע פגיעה במאמצי החקירה עצמם). כל מתנדב יוזמן להגיע למספר מפגשים שייבחר. כפיילוט יהיו שני מפגשים שבועיים בחיפה.

במצג של חוסן מדהים, הוצפו הרשתות החברתיות בתמונות ובסרטונים של ישראלים הממשיכים בתוכניות החתונות שלהם למרות המלחמה והאובדן של משפחותיהם. חלק מהאנשים צמצמו את החגיגות כיון שבני משפחה וחברים לא יכלו להשתתף, ואצל אחרים מספר האורחים גדל כיון שישראלים רבים תורמים מזמנם כדי לשמח כלות וחתנים

רום לב שדה וטל קורש נסעו בטנק לחתונתם שהועברה לאזור קרוב לגבול לבנון [קרדיט: זיו קורן / POLARIS / EYEVINE]

לתרומה באמצעות כרטיס אשראי

לתרומה בסך

בחרו אמצעי תשלום

icon

בימי שגרה ובשעת חירום,
הקואליציה הישראלית לטראומה, נמצאת כאן בשבילכם.

זמינים עבורכם גם בטלפון: 02-6722618 ובדוא”ל info@itc-office.org.il

זמינים עבורכם גם בטלפון:
02-6722618
ובדוא”ל info@itc-office.org.il