לתמיכה רגשית ע”י ארגוני הקואליציה ער”ן – 1201 או בווטסאפ 052-8451201 | נט”ל – 1800-363-363 | מוקד חוסן ארצי 5486*

אוקטובר 30, 2023

עדכוני הקואליציה הישראלית לטראומה: מלחמת חרבות ברזל

היום ה-24

שני, 30 אוקטובר 2023

צה"ל עדכן שמספר החטופים שזוהו בוודאות הוא 239. מספר זה כולל עובדים זרים רבים שנחטפו וצורפו רק היום לרשימה כיון שלקח זמן להודיע למשפחותיהם.

בימים האחרונים תקף צה"ל למעלה מ 600 מטרות טרור בעזה כחלק מהמערכה הקרקעית המתרחבת.

בחזית הצפונית: צה"ל תקף חוליה בדרום לבנון שהתכוננה לבצע שיגור טיל נ"ט קרוב ליישוב אביבים. תקרית זאת מגיעה בין מספר שיגורי טילים בידי ארגון הטרור חיזבאללה בצפון ישראל. לפי דיווחי צה"ל, המטרות כללו "תשתיות להכוונת טרור ותשתיות צבאיות". צה"ל תקף גם חולייה נוספת שהתכוונה לשגר טיל נ"ט מדרום לבנון ומחבל שהטיס מל"ט מעבר לגבול.

חייל מילואים נהרג ושלושה נפצעו בתאונת טנק קרוב לגבול הצפון.

בחזית הדרומית: מטח כבד של בין 30 ל 40 טילים שוגר הבוקר מרצועת עזה לכיוון ישראל. טיל אחד פגע בדירה בעיר נתיבות ועוד שניים נפלו בעיר. לא דווח על פגיעות נוספות.

פיקוד העורף מזכיר לעיתים קרובות לציבור שאין לצאת מהמקלטים ברגע שהאזעקה נפסקת, כיון שלוקח זמן לרסיסים – שלרוב הם די גדולים – ליפול לאדמה.

רסיס גדול מטיל שנפל בראשון לציון לאחר מטח שנורה לעבר ישראל ב29 באוקטובר, 2023

(צילום, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים)

קצין משטרה נפצע אנושות מדקירה ליד תחנת הרכבת הקלה 'שבטי ישראל' בירושלים.

הקואליציה הישראלית לטראומה בשטח

בעדכון של אתמול ציינו את הסדנאות לגוף ולנפש בבתי המלון בהם שוהים המפונים כחלק מהרחבת ארגז הכלים הטיפולי שלנו. בתמונה מימין נראות נשים מקיבוץ סעד, שפונו למלון נבו בים המלח, כשהן השתתפו הבוקר בסדנת טיפול במים. התוכנית של היום כללה אימוני ספורט, מעגלי נשימה, יוגה, ותרפיה בריקוד. הסדנאות היו פתוחות לטווח גילאים רחב. מטרת הסדנאות היא לפתח ולחזק משאבי התמודדות, לייצב את הנשימה, ולחזק את ההתמודדות הפיזית.

כדי להתגבר על הטראומה עלינו להשתמש במשאבים הפנימיים שלנו – היכולת לפנות ולהתחבר למשפחה, לחברים ולקהילה, ולחזור לתפקוד השגרתי של עבודה ופנאי. הסדנאות שלנו הם חלק ממאמצים נרחבים של הקואליציה הישראלית לטראומה במטרה לחזק את החוסן של האדם, המשפחה והקהילה, בעקבות    ה 7 באוקטובר.

דוגמא להרחבה נוספת של אפשרויות הטיפול שאנו מציעים היא המשחקים הדיגיטליים לחיזוק החוסן, שמפתחים בימים אלה במרכז החוסן לחברה הבדואית. המשחק הראשון נקרא 'אני ורגשותיי' והוא מורכב משלושה שלבים:

בקשה לציין את התחושה המתאימה (מתוך מגוון תחושות מוצעות)

מה הסיבה לתחושה הזו (גם פה יש מגוון תשובות אפשריות)

מה יעזור לי להתמודד? (כאן מופיעות הצעות מפורטות)

המטרה היא לבנות דף נחיתה עם מאגר משחקים כאלו ולהוסיף משחק כל שבוע.

הקואליציה הישראלית לטראומה מכשירה בימים אלו צוותי חוסן חדשים שיעבדו עם כמה קהילות חרדיות. צוותים אלו ילמדו לזהות צרכים פסיכולוגיים ולספק תמיכה רגשית מותאמת תרבותית וחוסן לקהילות איתן יעבדו.

לתרומה באמצעות כרטיס אשראי

לתרומה בסך

בחרו אמצעי תשלום

icon

בימי שגרה ובשעת חירום,
הקואליציה הישראלית לטראומה, נמצאת כאן בשבילכם.

זמינים עבורכם גם בטלפון: 02-6722618 ובדוא”ל info@itc-office.org.il

זמינים עבורכם גם בטלפון:
02-6722618
ובדוא”ל info@itc-office.org.il