לתמיכה רגשית ע”י ארגוני הקואליציה ער”ן – 1201 או בווטסאפ 052-8451201 | נט”ל – 1800-363-363 | מוקד חוסן ארצי 5486*

נובמבר 2, 2023

עדכוני הקואליציה הישראלית לטראומה: מלחמת חרבות ברזל

היום ה-27

שלישי, 2 נובמבר 2023

אתמול נהרגו בצפון עזה שני חיילים ישראלים. בכך עלה מספר חללי צה"ל מתחילת המערכה הקרקעית בעזה ל 18.

צה"ל הודיע עד כה למשפחות של 242 חטופים שיקיריהן מוחזקים כרגע ברצועת עזה. המספר אינו סופי ומתעדכן ככל שמתקבל מידע חדש.

בקרב לילי לחמו חיילים מגדוד 13 של גולני נגד מארב אכזרי. צה"ל הודיע שחיילים מגדוד חי"ר של גולני ניהלו "קרבות ממושכים" נגד מחבלי חמאס שירו טילים, הפעילו מטעני נפץ וזרקו רימונים לעבר הכוחות.

למרות התקדמות הצבא הזהירו מפקדי צה"ל שהמלחמה עדיין עלולה להימשך שבועות ואף חודשים.

חיזבאללה ממשיך לתקוף מטרות סמוך לגבול, וניסה לשגר טילי נ"ט לעבר היישוב זרעית, ירה לעבר היישוב יפתח, שיגר פצצות מרגמה וטילי נ"ט לעבר מושב שתולה וירה פצצות מרגמה לעבר היישוב שומרה. לא דווח על נפגעים. כמו כן, טילים שוגרו לאזור הר דב ולכיוון הר חרמון.

טילים פגעו בעיר הדרומית אשדוד.

מאז ה7 באוקטובר שוגרו מעל 8,500 טילים לעבר ישראל.

הבוקר נורה אדם בשנות ה30 לחייו סמוך ליישוב בית ליד שבגדה המערבית.

הקואליציה הישראלית לטראומה בשטח

מסיבת הטבע בנובה ב-7 באוקטובר היתה אמורה להיות מסיבה לילית לציון חג הסוכות. אך עם עלות השחר הפך המקום לאתר של טרור ואימה, כשמחבלי חמאס פתחו במתקפת טרור נרחבת וחסרת רחמים. הקואליציה הישראלית לטראומה, יחד עם שותפיה נט"ל, עמך, מהות ישראל ואחרים, ויחד עם משרד הרווחה, משרד הבריאות, מרכז השלטון המקומי, מפעל הפיס, והמוסד לביטוח לאומי, איחדו כוחות כדי לבנות תוכנית התערבות מיידית עבור ניצולי המסיבה.

מטרות התוכנית הן להפחית את השלכות האירוע הטראומתי הזה ולאפשר לניצולים לחזור לתפקוד כמה שיותר מהר. התוכנית המשולבת הזו כוללת התערבות מקצועית עבור הניצולים ועבור משפחותיהם, הדרכה מקצועית והנחייה לצוותי קהילה וסיוע בגישה ובמיצוי זכויות.

העיקרון המנחה בבניית תוכנית זו הוא הבטחת מענה טיפולי מקצועי קרוב ככל שניתן לאירוע תוך שמירה על המשכיות הטיפול וסיוע במימוש הזכויות. הרשויות המקומיות ימשיכו לספק מענה לאוכלוסייה המקומית לאחר השלמת 9 חודשי טיפול.

צוותי חירום: הקואליציה הישראלית לטראומה עובדת עם שותפיה כדי לספק סיוע ממוקד לצוותי החירום מקהילות עוטף עזה. ב 7 באוקטובר, לחמו גברים ונשים אמיצים אלו במחבלים במשך שעות עד שהגיע הצבא, ואיבדו אנשי צוות רבים. שיקומם יהיה תהליך ארוך, מאתגר ורב־ממדי.

בנוסף לעיבוד הדברים שעברו, תמיכה פסיכו־סוציאלית, טיפול לא־מילולי וליווי קבוצתי לצוותים, כמו גם סיוע ותמיכה בבנייה מחדש של הצוותים, ימונו עם הזמן גם בעלי תפקידים חדשים.

התהליך יכלול מיפוי ראשוני עבור כל יישוב, עם נציגי הקהילה והצוותים שהשתתפו בקרבות, מענה אישי (פנים אל פנים או בטלפון) כדי ללמוד על מה שעברו במהלך הלחימה ומהם הצרכים האישיים הנוכחיים שלהם ושל משפחותיהם, ובנייה משותפת של תהליך התערבות לטווח ארוך.

החברה הבדואית

ב 7 באוקטובר נרצחו 21 בדואים ו6 נחטפו. החברה הבדואית בטראומה. רבים מרהט עבדו בקיבוצי העוטף. רבים בחברה הבדואית מתייחסים לאירוע הזה כאל הטראומה המשותפת הגדולה ביותר שאי פעם חוו כחברה.

הגברים במשפחת זיאדנה בליל שימורים לארבעת בני משפחתם שנחטפו לעזה בידי חמאס. רהט, 30 באוקטובר (אלי קצוף)

הקואליציה הישראלית לטראומה מספקת עזרה ראשונה נפשית כדי לעזור לאנשים לעבד את החוויה, ופונה בעיקר אל אותם בדואים רבים שהיו עדים לטבח שביצע החמאס. אנו עוזרים למשפחות שיקיריהם נרצחו או נחטפו. מרכז החוסן לחברה הבדואית של הקואליציה הישראלית לטראומה מלווה כל משפחה של חטוף, מקשיב לה ומספק התערבות אישית פנים אל פנים למרות הסכנה המתמשכת במקום.

תודה על תמיכתם הרבה. נמשיך לעדכן.

ישראל במלחמה.

המספרים שוברי לב, עם מאות חיים שאבדו, אלפים שנפצעו, והרבה מאד אנשים חסרי אונים, כולל נשים, ילדים וקשישים שמוחזקים בשבי.

אנחנו בקואליציה הישראלית לטראומה עובדים ללא הרף על מנת לספק תמיכה חיונית למשפחות, צוותים וקהילות בטראומה. איננו יכולים לעשות זאת לבד. כעת, יותר מתמיד, אנחנו זקוקים לתמיכתכם ולעזרתכם כדי לסייע בהפחתת הסבל של אלו הזקוקים לכך. תרומתכם חיונית עד מאד.

ניתן לתרום באמצעים הבאים:

העברה בנקאית:

שם החשבון: הקואליציה הישראלית לטראומה

מספר חשבון: 233 776

IBAN: IL23 0204 0300 0000 0233 776

SWIFT: MIZBILIT

לתרומה באמצעות כרטיס אשראי

לתרומה בסך

בחרו אמצעי תשלום

icon

בימי שגרה ובשעת חירום,
הקואליציה הישראלית לטראומה, נמצאת כאן בשבילכם.

זמינים עבורכם גם בטלפון: 02-6722618 ובדוא”ל info@itc-office.org.il

זמינים עבורכם גם בטלפון:
02-6722618
ובדוא”ל info@itc-office.org.il